4ژوئن
Visual Studio

مدیریت کارها در Visual Studio

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید فعلا بخشی از کد نویسی خود را رها کرده و به بخش دیگری مراجعه کنید تا در فرصت مناسب تر به بهینه سازی یا توسعه ان بخش بپردازید ، برای مثال در حال نوشتن یک تابع برای بهینه سازی جستجوی کاربران هستید که طی یک درخواست از سوی مشتری همین لحظه مجبور می شوید کد صفحه ی ثبت نام را بررسی نمایید اما نمیخواهید بهینه سازی بخش جستجوی فراموش شود ، در این زمان چه میکنید ؟ یک نرم افزار یادآوری نصب کرده اید ؟ برای خود یادداشت می گذارید ؟

خبر خوش اینکه تقریبا همه ی IDE های معروف بخشی برای مدیریت اینگونه امور دارند. IDE مورد بحث ما Visual Studio  است که در بخشی به نام Task  این گونه امور را میتوانید مدیریت کنید.

 

چگونه برای خودم کامنت قابل پیگیری بگذارم ؟

همانطور که میدانید با کد های //  و /**/   در اکثر زبان های خانواده ی C میتوانید برای خود کامنت بگذارید اما برای پیدا کردن این کامنت ها در فرمهای مختلف باید چکار کرد ؟ بله مطمئنا جستجوی کد // یا /*   سخت ترین راه ممکن است . شما میتوانید از تگ هایی که در Task List ویژوال استودیو تعریف شده استفاده نمایید که معروف ترین آنها تگ TODO می باشد . شما کافیست در هر جایی که نیاز به رجوع به آن در زمان دیگری هست یک کامنت با کلمه ی TODO بگذارید برای مثال :

//TODO  : Optimize Speed this Function

یا

//TODO این جا رو بعدا باید دوباره بررسی کنم

خوب تا اینجا کامنت مناسب را ایجاد کرده ایم اما از کجا باید به ان مراجعه کنیم ؟ برای مراجعه به این کامنت ها کافیست به پنجره ی Task List مراجعه کرده و لیست این کامنت ها را مشاهده بفرمایید.اگر بنجره ی Task List را نمی توانید ببینید به منوی View مراجعه کرده و Task List را انتخاب کنید.

 


نکته : چنانچه شما کامنتی با TODO گذاشته ولی در لیست Task List خود چیزی نمی بینید ، احتمالا کشوی بازشوندی بالا پنجره ی Task List شما بر روی User Tasks قرار دارد ، آن را بر روی Comments بگذارید.

 

 

1651.5162012122446PM_thumb_04935E2C

 

غیر از تگ TODO تگ های دیگری نیز وجود دارد ؟

بله، خوب بعدی برای شما اینست که نه تنها تگ های دیگری وجود دارد بلکه شما می توانید تگ های سفارشی نیز تعریف کنید ، کافیست به مسیر  “Tools | Options | Environment | Task List” مراجعه کرده تا پنجره ی زیر را مشاهده نمایید.

 

 

 

 

 

3731.5162012122808PM_thumb_5846B17A

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میفرمایید علاوه بر تگ TODO تگ های دیگری نیز وجود دارند و علاوه بر آن شما نیز میتوانید تگ های دلخواه خود را تعریف نمایید.

 

چگونه برای تگ های مختلف اولویت بررسی تعیین کنم ؟

شما در همان پنجره ی مدیریت تگ ها میتوانید با کلیک بر روی هر تگ اولویت آن از بین سه حالت High , Normal , Low  انتخاب نمایید تا در زمان نمایش در پنجره ی Task List بتوانید به راحتی ابتدا کارهای با اولویت بالاتر را بررسی نمایید .

 

 

 

8867.516201210732PM_thumb_6F91B5EB

 

همچنین علاوه بر تمامی این کامنت ها شما میتوانید برای خود از طریق پنجره ی Task List یکسری وظایف تعریف نمایید ، برای این کار به پنجره ی Task List رفته از کشوی باز شونده بالای پنجره گزینه User Tasks  را انتخاب کرده و به راحتی موارد خود را به لیست اضافه کنید.

به اشتراک بگذارید

درباره admin

3 دیدگاه

  1. سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست اندرکاران وبسایت به
    این خوبی سپاسگزارم

  2. سلام.وبسایت جالبی دارید.واقعا ممنونم

  3. سلام.وبسایت خیلی خوبی دارید.دست گلتون درد نکنه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

© Copyright 2013, All Rights Reserved